Compacte digitale camera

Sinds 2001 is de digitale camera reisgenoot op onze fietszwerftochten door Europa. Wie onderweg beelden met uitzonderlijk detail wil vastleggen kan beschikken over een hoogwaardige compacte fotocamera tegen een betaalbare prijs. De huidige generatie compacte digitale camera's beschikt veelal over een krachtige optische zoom, voortreffelijke lenzen, veel creatieve functies en een compact strak design, waarmee professionele opnames mogelijk zijn. Door ons intensief en veeleisend gebruik bereiken echter ook deze ultieme allround reisgezellen hun technische levenseinde of afschrijvingstermijn.
Canon Digital Ixus
Het was met de voor zijn tijd unieke Digital Ixus van Canon dat we in 2001 de stap zetten naar digitale fotografie. Met deze trouwe metgezel hebben we in vele duizenden foto's met name onze fietsvakanties vastgelegd. Sindsdien zijn de technische mogelijkheden, fotogrootte en opslagcapaciteit van de nieuwere generatie camera's fors uitgebreid. En onze voortschreidende ervaring deed de behoefte ontstaan aan wat meer mogelijkheden.
Panasonic LUMIX TZ5
Productverkenningen op internet en vakhandel brachten ons uiteindelijk bij de in voorjaar 2008 uitgebrachte Lumix TZ5 van Panasonic. De Panasonic TZ serie wordt geprezen om de opmerkelijke prestaties: ze combineren een 28 mm groothoeklens met 10x optische zoom met een compacte body.
Panasonic LUMIX TZ20
In juni 2011 werd de Lumix TZ20 in gebruik genomen, met specificaties als geïntegreerde GPS, een 24 mm Leica DC Vario-Elmar lens, 16x optische zoom, full HD movies en een touch-screen LCD. Dit toestel zou meer dan één keer de wereld-rond in de stuurtas met ons meereizen, onder veeleisende weer-, weg- en gebiedsomstandigheden. Zoom en flitser kondigden na acht jaar trouwe dienst het einde aan van deze reisgenoot.
Panasonic LUMIX TZ70
April 2018 werd als opvolger de LUMIX TZ70 gekozen. Qua type en bediening gelijksoortig en technisch weer net even geavanceerder met een 12,1-megapixel resolutie, een uiterst gevoelige MOS-sensor voor voortreffelijke prestaties in omstandigheden met weinig licht, een Leica DC Vario-Elmar-ultragroothoeklens van 24 mm, een 30x optische zoom, full HD-video 1920 x 1080 50p (PAL) en geïntegreerde Wi-Fi-connectiviteit. De imposante zoomlens van dit compacte toestelletje is goed zichtbaar in top-aanzicht.
De voorjaarsfietstocht 2018 zal voor dit toestel de maiden-trip worden voor de eerste mooie reisopnames.